Vyrovnanými výkony zaslouženě vítězí Jaroslav Pazděra

Jaroslav Pazděra

V neděli 2.12.2018  jsme se sešli v herně Bowling Jadran ve Frýdku-Místku, abychom odehráli nejtěžší  a nejprestižnější  "Kelímkovic" turnaj. Na startu jsme nakonec přivítali 33 hráčů a samozřejmě na startu nechyběl náš nejmladší hráč Standa Verbík. Vyzkoušet si tento turnaj přijelo plné auto hráčů z Opavy, věřím, že se jim tento počin líbil, stejně jako ostatním. Po přivítání  byli hráči seznámeni s malou změnou propozic, kterou si většina hráček přála. Jelikož to byl poslední turnaj Kelímků v letošním roce, na hráče opět čekal stejně jako vloni "Věrnostní vánoční los štěstí". Tento los probíhá pod záštitou firmy "Mojemobilka" a konkrétně velké poděkování patří majiteli této firmy Marku Křevkému. Nikdo nakonec neodešel s prázdnou. Hlavní cenou tohoto losu byl třídenní wellness pobyt v hotelu Lucia v jižních Čechách v hodnotě 4180 Kč. Vyhrát u nás může úplně každý, jedinou podmínkou je hrát Kelímkovic turnaje pravidelně.

Plynule jsme přešli do kvalifikačních bojů. V první rundě začal skvěle Honza Filuš, Láďa Krusberský a Jarda Pazděra. Po nástupu hráčů druhé rundy začalo stoupat u hráčů napětí, zda jejich výkon bude stačit k postupu mezi nejlepších šestnáct finalistů. Nejlepšími hráči druhé části kvalifikace byly ženy Dana Klusáčková a Eva Stašová. Čest mužů zachraňoval Ráďa Janusz. Nakonec ovšem v celkovém pořadí kvalifikace zůstali na prvních třech místech tabulky hráči první rundy. Nejvyšší nához kvalifikace nakonec zůstal i nejvyšším náhozem turnaje. Autorem je Jan Filuš a číslo 255 je určitě pěkné. Černý Petr v podobě prvního nepostupového místa bohužel zůstal Aničce Filušové.

Po skončení kvalifikace byla doba mazání drah využita na předání  malých věcných cen z "Kelímkovic vaku". Hráči si postupně lovili svou cenu a zbytek hráčů jim sportovně zatleskal. Následoval "turnajový los štěstí", ve kterém číslo 29 znamenalo masáž v hodnotě 500 Kč pro Jana Kubiczka. Plynule jsme přešli na  "Věrnostní vánoční los štěstí". Nakonec podmínky splnilo sedm hráčů. Hráči si postupně vytahovali krásně žlutou obálku a nikdo netušil,ve které je hlavní cena. Největší radost a pomyslné štěstí měl  Milan Kaplan, který je vítězem výše zmiňované hlavní ceny. Další výhry dopadly následovně : Tomáš Frydrych ( Auto videokamera), Milan Motyka ( Power bank), Jaroslava Slezáková (Dárkový poukaz Sportisimo), Michal Poprocký (Dárkový poukaz Sportisimo), Petr Adamec (Mobilní držák do auta) a Pavel Varhaníček (Kosmetická dárková sada). Nakonec Kelímek  trochu nastínil nejasnosti kolem příštího roku a oznámil změnu propozic turnaje POT CUP.

V osmifinále "TARANTULE" byl postup favoritů kvalifikace v poměru 5:3. Dva zápasy musela rozhodnout třetí hra a naštěstí nedošlo k žádnému rozhozu, který je vždy otázkou velkého štěstí. Nejlepší výkony předvedl Míša Kaňa, Tonda Ulička a v klidu hrající Jarda Pazděra. Ve čtvrtfinále svedly největší souboj Eva Stašová s Danou Klusáčkovou, kdy Dana ve třetím rozhodujícím zápase náhozem 225 strhla vítězství na svou stranu. Druhý vyrovnaný zápas předvedli Jarda Pazděra s Tondou Uličkou, kterému nevyšla rozhodující třetí hra a bohužel pro něho turnaj skončil. O  postup do finále se v prvním zápase utkali  Honza Filuš a Dana Klusáčková a druhý boj o finále svedli Jarda Pazděra s Jirkou Klusáčkem. Vyrovnanější byl první zápas a z postupu do velkého finále se nakonec radovala Dana Klusáčková a Jarda Pazděra. Ve finále Jarda nadále předváděl své vyrovnané výkony a Daně padaly splity za splitem. Takže nakonec rozhodnuto, sečteno. Třetím vítězem Kelímkovic TARANTULE  je JAROSLAV PAZDĚRA a Daně Klusáčkové patří místo druhé.

Děkujeme všem hráčům za účast a pohodovou atmosféru.