Výtěžek z turnaje a sbírky na Vaška Bergmana je 43.150,-

Václav Bergman

Ve středu se na Best bowlingu Zličín odehrál mimořádný devítkový turnaj pořádaný za účelem uctění památky Vaška Bergmana - video - vzpomínka, který nás před měsícem nečekaně opustil. Smyslem této akce také bylo, aby byl veškerý výtěžek z turnaje včetně speciální sbírky předán rodině. Rádi bychom nyní jak za BBO team, tak za Vaškovu rodinu poděkovali nejen těm, kteří se turnaje zúčastnili, ale i těm, kteří se účastnit nemohli, ale přispěli zaplacením startovného či těm, kteří v průběhu uplynulého měsíce přispěli jakoukoli částkou do sbírky. Děkujeme centru Best bowling Zličín, které na tuto akci snížilo cenu za pronájem drah na 150,-/h a dalo k dispozici všechny dráhy a také centrům Strikeland Chomutov a S centrum Benešov, která se zapojila do sbírky. V ní se nastřádalo celkem 14.150,-. Vzpomínkového turnaje se fyzicky zúčastnilo 65 hráčů, reentry startů bylo 8 a dalších 31 hráčů přispělo zaplacením startovného. Celkem bylo za 104 startů vybráno 36.400,-, za pronájem drah zaplaceno 7.400,-  a celkový výtěžek z turnaje tedy činil 29.000,-.

Díky vám všem bylo včera předáno rodině celkem 43.150,-. Ještě jednou velký dík.

A teď k samotnému turnaji. Postoupit do čtyřiadvacetičlenného finále nebylo dnes vůbec jednoduché. V kvalifikaci zvítězil David Ruml (773) a posledními postupujícími byli po odstoupení Michala Janovského, Věrky Váchové a Honzy Stupky Pavel Korecký, Luboš Slezák a Víťa Květenský. Ve finále padala neuvěřitelná čísla a vítězem se stal Honza Kolář st. po náhozech 278, 298, 252, druhý skončil Aleš Synek (300, 233, 277), třetí Pepa Bočan (264, 343, 300) a čtvrtý Pavel Diviš (257, 253, 279). V desítce nejlepších se ještě umístili: Jirka Květoň, Milan Kopřiva, Libor Rechtorik, nejlepší žena Jana Plešingerová, David Ruml a Standa Nejezchleba. Všech 24 finalistů bylo za své výkony oceněno produkty partnera BBO turnajů - Plzeňského Prazdroje. Během turnaje padly jen tři třístovky – Milan Kopřiva, Aleš Synek, Pepa Bočan. Kluci byli oceněni pivem. Stejně tak všichni zúčastnění hned při příchodu obdrželi plechovku vychlazené Plzně. Zde je FOTOGALEIE.

Závěrem ještě jednou díky, díky, díky, přispěli jste na dobrou věc.