Xbowling VM uvádí seriál: Tonda Váňa a Skleněnka - 4. díl

1. - 3. místo

V neděli 30.7.2017 se v herně Xbowlingu ValMez. uskutečnila červencová Valašská devítka s měšcem. I v době prázdnin a dovolených si ji přišlo zahrát 30 hráčů, což byla parádní účast a mezi hráči bylo zase několik nových tváří. A hned o sobě daly vědět, neboť dvě z nich postoupily hned napoprvé až do finále. A že je to u nás hodně těžké.

Nejdříve ale bylo potřeba projít kvalifikací. S tou se nejlépe vypořádal Zdeněk Vyoral (1032 bodů), který také jako jediný zahrál devítkovou třístovku. Druhý skončil Zygmunt Kokurowski (981 bodů), třetí Radek Novák (949 bodů), čtvrté o vyšší nához vybojoval Peťa Roubalík (927 bodů) před pátým Jirkou Křížanem (927 bodů). Kvalifikační Top šestku uzavírá Libor Kadlečík (900 bodů).

Po kvalifikaci se losoval tradiční „Měšec“, v němž bylo tentokráte 1200,- Kč. První pořadí s částkou 600,- Kč získal Jakub Fleško, druhé a 400,- Kč Libor Kadlečík a třetí pořadí s 200,- Kč pak Michal Kudela.

Po něm následovalo semifinále pro nejlepších 18, vlastně 19, protože Petr Roubalík nechal svůj postup pro radost zase někomu dalšímu. Postup do druhé fáze turnaje byl tentokrát hodně nízko, stačilo zahrát 764 bodů. A tady je nejlepší semifinálová šestice – první Ondra Surán (518 bodů), druhý Marek Irgl (485 bodů), třetí Radek Novák (474 bodů), čtvrtý Jirka Křižan (436 bodů), pátý Tonda Váňa (432 bodů) a šestý Zygmunt Kokurowski (425 bodů).

Ve finále předvedl vyrovnané a vysoké hry Tonda Váňa (767 bodů), zaslouženě zvítězil a odnesl si domů druhou letošní Skleněnku, celkově již čtvrtou. Druhé místo po slabší druhé finálové hře obsadil Ondra Surán (721 bodů) a třetí urval mocným finišem Martin Rešetko (708 bodů). Na neoblíbeném čtvtrtém místě skončil Radek Novák(697 bodů), pátý byl Zdeněk Vyoral (666 bodů) a šesté získal mocným finišem Peťa Bittala (645 bodů). Nejlepšíženou Valašské devítky se stala celkově osmá Dáša Capilová, která, skvělým výkonem přetavila svůj první postup do finálové dvanáctky v krásné umístění. Cenu pro nejlepšího hráče kategorie B získal Zdeněk Vyoral a vítězem kategorie C se stala  Zdenka Ježková.

V průběžném bodování Valašské devítky je po odehraných turnajích situace následující : Kategorie A – 1. místo Tonda Váňa (294 bodů), 2. místo Petr Mikliš st. (288 bodů) a 3. místo Jakub Fleško (267 bodů).

Kategorie B – 1. místo Mira Příleský (102 bodů). Kategorie C – 1. místo Nela Capilová (138 bodů). Kategorie Ženy – 1. místo Ája Kudělková (137 bodů), 2. místo Dáša Capilová (115 bodů) a 3. místo Anička Stromšíková(115 bodů) Přiřazení do kategorií a HDC pro srpnovou Valašskou devítku a kompletní průběžné pořadí v jednotlivých kategoriíích – ZDE

Tímto naše zpravodajství končí a my Vás srdečně zveme na další Valašskou  devítku, která se hraje v neděli 27.8.2017, předehrávka ve čtvrtek 24.8.2017. Nejbližším turnajem jsou populární Valašské dvojice již tuto neděli 6.8.2017, které začínají 1. rundou v 16:00 hod. Kromě toho stále trvá pro Vás připravená a výhodná prázdninová akce 1+1 hodina zdarma, tak toho využijte a přijďte si zahrát.