Z Valašské devítky si veze první vítězství Dominik Pelán

Xbowlingu ValMez jsme v neděli 29. října 2023 odehráli již 10. turnaj z bowlingové série Valašské devítky s měšcem. Bojů o krásnou plaketu se zúčastnilo stejně jako v září 23 hráčů a cele dění od kvalifikace až po finále bylo velice zajímavé z mnoho důvodů a tak se hned vrhneme na report.

Na postup z kvalifikace bývá obvykle potřeba zahrát kolem 800 bodů. Jenže také záleží na počtu hráčů, a když jich nepostupuje pouze 5, tak se postupová laťka určitě snižuje. A stalo se. Kačka Mičkalová po předehrávce usoudila, že na postup to nebude a ono by bylo. Do toho ještě přišla omluvenka na neděli od Radka Capila a najednou byly ve hře i Maruška Hermanová a Inka Váňová. Jenže děvčata při pohledu na součet svých her usoudila, že mohou jít domů a tak si semifinále zahráli hráči z 21. a 22. místa. A těmi šťastnými byli Petr Zelený a Svaťa Pavlíček. Jinak kvalifikaci ovládli první Mira Staněk (962), druhý Jarda Mičkal (889), třetí Jarka Matochová (876), čtvrtý Radek Capil (868), pátý Laďa Stodulka (849) a šestá Dáša Kapustová (383).

Po kvalifikaci přišlo na řadu losování Měšce, v kterém bylo celkem 1.200,- Kč, a šťastnými výherci byli tentokrát: 1. pořadí – Jarda Mičkal (600,- Kč), 2. pořadí – Karel Pokorný (360,- Kč) a 3. pořadí – Inka Váňová (240,- Kč). Všem výhercům gratulujeme.

Semifinále vyšlo na výbornou Láďovi Kutáčovi (735), těsně pod sedmistovkovou hranici zahrál Láďa Šmelcer (686) a v 18 bodech byli srovnáni hráči doplňující TOP šestku. Michal Cenek (653), Mira Staněk (645) a také pomalinku se zlepšující dvojice Lenka Zvěřinová (643) a Dominik Pelán (635).

V samotném finále nám žádné rakety nepadaly, ale o to bylo finále vyrovnanější, dramatičtější a hlavně bylo ve hře celkové vítězství více hráčů, než bývá obvyklé. Což je pro turnaj jen a jen dobře. Po druhé hře jsme ale už samozřejmě mohli tušit, kdo bude mít jakou šanci na co nejvyšší umístění a nejlépe měl finále rozehrané Dominik Pelán (457). V těsném závěsu ale byl připravený na finiš Láďa Kutáč (452) a na čekané byli také Laďa Stodulka a Lenka Zvěřinová (oba 408) a snad také ještě Láďa Šmelcer (399) a Jarda Mičkal. Jako již mnohokrát nakonec stejně rozhodla až závěrečná třetí hra a hlavně vyrovnanost. A tak se ze svého prvního vítězství z Valašské devítky mohl zaslouženě začít radovat Dominik Pelán (668). Gratulujeme. Finiš pak vynesl Lenku Zvěřinovou (650) na druhé místo a k titulu nejlepší ženy turnaje a nához finále 266 bodů katapultoval Davida Klanicu (644) až na třetí místo. Pod piedestalem nejlepších tak skončili čtvrtý Láďa Kutáč (638) a pátý Jarda Mičkal (627). Výborné šesté místo vybojovala Kristýna Juráčková (622) a současně to pro ni znamenalo vítězství v Kategorii B.

Po desátém turnaji se nám pořadí tří nejlepších hráčů celoroční série lehce změnilo. V čele nadále zůstává Tonda Ulička (364 bodů), na druhé místo poskočil Ladik Stodulka (359 bodů) a na „svém“ třetím místě zůstává Mira Staněk (354 bodů), když se původně druhý Dan Handl (352 bodů) poroučel na čtvrté místo. Mezi ženami zůstává v čele Lenka Zvěřinová (184 bodů) a Kategorie B je samozřejmě ve vedení Svaťa Pavlíček (180 bodů). Kompletní výsledkový servis a pořadí v kategoriích si můžete prostudovat ZDE.

Jedenáctý turnaj Valašské devítky s měšcem je naplánovaný na neděli 26. listopadu 2023. Předehrávku si mohou hráči přijít zahrát v průběhu měsíce po domluvě s obsluhou centra. Obsazovačka je v tuto chvíli již připravená. Děkujeme všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se s Vámi v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.