Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Z Valašského půlmaratonu si třetí vítězství odváží Za řekou

V sobotu 10. února 2024 se v centru Xbowling ValMez odehrál jubilejní, XV. Valašský půlmaraton. Z turnaje se bohužel odhlásili dva pravidelní účastníci, 3TÝM a Cleaners Holešov, které nahradili NejBlond a Star Team a také poprvé za ty roky nedorazil z důvodu nemoci hlavní rozhodčí turnaje, Petr Roubalík.

Bowlingová rodina se však opět ukázala v tom pravém světle, semkla se a turnaj se za velké podpory manželů Orságových, celého kolektivu Xbowlingu ValMez a také týmu LTL Baťa mohl odehrát. Takže Vám všem tímto moc děkuji, PR. Nezbytný úvod tak máme za sebou a můžeme se vrhnout na rekapitulaci turnaje. Jako vždy byl rozdělen na 3 části po 8 hrách a mazací pauzy byly využity k občerstvení účastníků.

Po první třetině byl pohled na tabulku celkem zajímavý. V čele se usadil spolufavorit turnaje Za řekou (2889 b.), výborně rozjeli turnaj Trosečníci (2819 b.) a následovali dva ostravské týmy, Kelímci (2744 b.) a StaToVar (2695 b.). V polovině tabulky, na 5 místě, byl nováček Star Team (2686 b.) a až za ním se nacházeli Přespolní (2669 b.) a Tweeners (2642 b.). Vstup do turnaje bohužel moc nevyšel týmům NejBlond (2589 b.) a LTL Baťa (2585 b.).

Osm her druhé třetiny nám celkem slušně promíchala pořadím. V čele byl i nadále bezpečně tým Za řekou (5802 b.) s hodně slušným náskokem téměř 200 bodů na druhé Trosečníky (5610 b.). Ti hráli výborný turnaj a v tu chvíli to vypadalo, že si jdou v pohodě pro jedno z míst na bedně. Na třetí místo se vyhoupli Přespolní (5462 b.) a s malým odstupem následovala hned čtveřice družstev seskupena následovně: StaToVar (5443 b.), Star Team (5450 b.), Kelímci (5431 b.) a Tweeners (5416 b.). Z posledního místa se odlepil LTL Baťa (5290 b.), kam naopak klesla děvčata z NejBlond (5155 b.).

Závěrečná třetina pak rozpoutala dlouho nevídaný souboj. Přikládat pod kotel musel i nadále lídr Za řekou (8707 b.) a vyplatilo se. Odrazil atak soupeře a zcela zaslouženě si došel nejen pro obhajobu titulu, ale i celkové třetí vítězství, čímž se v historických tabulkách zařadil na druhé místo za aktuálně bezkonkurenční 3TÝM (co se týče jeho 7 vítězství). Gratulujeme. Výborný výkon posunul nakonec až ke krásnému druhému místu Přespolní (8337 b.) a tímto tak vylepšili o jednu pozici své dosavadní nejlepší umístění – třetí místo. Ovšem to, co se událo v boji o třetí místo, to tady ještě opravdu nebylo. Do závěrečné hry šli Trosečníci s krásným náskokem 136 bodů na Kelímky. Řeklo by se, hotovo. Jenže opět se jednou předvedl bowling v tom svém nevyzpytatelném světle. Trosečníkům totálně asi ztuhly ruce, zahráli pouze 282 bodů a naopak Kelímkům narostla křídla. Zahráli svou nejlepší hru 418 bodů a smazali manko na Trosečníky. Konečné bodové skóre 8192:8192 a rozhodnout musel vyšší nához. A ten měli o 12 bodíků lepší Kelímci (418:406) a my můžeme vyhlásit, že po výborném souboji urvali třetí místo Kelímci a oči pro pláč po krásném celodenním výkonu tak zbyly pro čtvrté Trosečníky.

Takže to byly nejlepší týmy XV. Valašského půlmaratonu, ale pouze o nich tento turnaj v žádném případě nebyl. Vzhledem k tragickém rozjezdu se až nakonec k velmi pěknému pátému místo prodral LTL Baťa (8161 b.), nastartovat se celý den bohužel nepodařilo šestým Tweeners (8041 b.) a po slibném začátku padl až na sedmé místo StaToVar (7962 b.). A podle postavení v tabulce to vypadá, že nováčkovskou daň přece jen museli zaplatit osmý Star Team (7909 b.) a devátý NejBlond (7635 b.).

Tímto máme zrekapitulovanou týmovou soutěž, ale je důležité ještě vyzdvihnout jména hráčů, kteří dosáhli nejlepších individuálních výsledků a výkonů. Jednotlivé náhozy hráčů jsou k dispozici ZDE.

Nejlepší muž: Karel Orság s průměrem 190,19 bodu

Nejlepší žena: Andrea Kudělková s průměrem 182,31 bodu

Nejvyšší nához: Jan Ježek – 249 bodů

Nejvyšší nához dvojice: Za řekou (K. Orság a J. Ježek) – 461 bodů

Split man: Dominik Pelán – 1,31 na hru

Split woman: Linda Nečasová – 1,60 na hru

Nejvyrovnanější hráč: Linda Nečasová – 38 bodů (max 144 - min 106)

Historická tabulka Valašského půlmaratonu: ZDE

Výsledky: DRUŽSTVA - JEDNOTLIVCI - NÁHOZY HRÁČŮ

A to je již z XV. Valašského půlmaratonu opravdu vše. Gratulujeme vítězům, čest vzdáváme poraženým a na všechny se těšíme v sobotu 14. září 2024 při XVI. Valašském půlmaratonu. Díky všem za krásnou bowlingovou sobotu, děkujeme šéfovi a personálu restaurace Hangár za důležité zázemí a těšíme s Vámi v našem Vašem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou. 

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb