Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Za řekou si po velkém finiši zahraje Devítkovou Ligu Mistrů

Ve středu 7.9.2022 se v centru Xbowling ValMez definitivně uzavřela prázdninová týmová soutěž, Letní Valašská Devítková liga. Rozhodující boje svedly ve svém druhém hracím dnu týmy Finálové skupiny A. Ve hře bylo nejen vítězství v této letní lize, ale i účast v Devítkové Lize Mistrů.

Do tohoto celorepublikového finále se z našeho centra kvalifikuje pouze vítěz, protože doba, kdy z každého centra postoupily dva až tři týmy, je dávno pryč. LDL totiž již není záležitost pouze Xbowlingových center a Best centra Zličín, ale během posledních dvou let se do soutěže zapojilo již 10 center. No, a protože je finále pouze pro 12 nejlepších týmů, tak jsou počty logické a jasné. Z každého zúčastněného centra pouze vítěz, dále má jistotou jednoho místa centrum, z kterého byl poslední vítěz (Benešov) a poslední dvanáctý účastník se vylosuje z center, která měla nejvyšší počet týmů v základních skupinách. A to naše centrum bohužel nebylo.

Tolik na úvod a opětovné vysvětlení, proč jen vítěz má právo účasti v LM a můžeme si zrekapitulovat rozhodující druhý večer. Nejlepší výchozí pozici si v úvodním kole vybojovala Republika a také tým Za řekou měl pár bodíků náskoku na smečku pronásledovatelů. Ovšem na rozdělení bylo připravených 25 bodů, a jak známe bowling, že pokud není konec, nemá většinou nikdo nic jisté.

S velkou vervou, poprat se o co nejlepší výsledek, dorazily všechny týmy, ale pouze jeden naplnil svou touhu. Tým Za řekou (20 b. – celkem 35 b.) jel jako parní válec, v prvních čtyřech zápasech ztratil pouze bodík a bylo vymalováno. Prohra v posledním zápase se Zákulisím již nic neřešila, protože v tu chvíli měl tento tým již náskok na druhou Republiku nedostižných 10 bodů a hlavně již držel v rukou platnou vstupenku na celorepublikové finále, Devítkovou Ligu Mistrů. Druhé místo vybojovala nebo první místo ztratila Republika (10 b. – celkem 28 b.)? Prostě se to tak seběhlo, ale jedno je jisté, že druhé místo nakonec zachraňovala Republika opravdu až v posledním zápase s CNC. I tak je to pro tento tým 5. ABL VM skvělý výsledek. Krásný souboj po oba finálové hrací dny sváděly týmy Formprojekt (13 b. – celkem 24 b.) a Zákulisí (12 b. – celkem 24 b.). Byly stále v bodovém kontaktu a o pohárovém umístění nakonec muselo při shodnosti bodů rozhodnout skóre, které měl o hodně lepší třetí Formprojekt (6518 b.) než čtvrté Zákulisí (5950 b.). Zlepšení bylo tentokrát vidět u obhájce titulu, týmu CNC Produkt (14 b. – celkem 22 b.), ale nestačilo to na víc, než na konečné páté místo. Finálovou skupinu A nám pak na šestém místě uzavřeli Tweeners (6 b. – celkem 17 b.), kterým toto finále prostě moc nevyšlo.     

A ještě tady máme nezbytné statistiky a nejdříve si zrekapitulujeme toto druhé finálové kolo. Hráči večera se stali Ondra Trojek (Republika) s průměrem 255,40 bodu a nejvyšším náhozem 300 bodů a Žanda Pořízková (Republika) s průměrem 202,00 bodu. Do týmových statistik se zapsal nejvyšším náhozem 756 bodů CNC Produkt a nejlepší celovečerní průměr 663,80 bodu zahrál Formprojekt. Celkově se hráči skupiny Finále A stali Ondra Trojek se skvělým průměrem 246,83 bodu a celkovým ziskem 23 bodů a Jana Orságová (Za řekou) s průměrem 208,10 bodu. Paradoxem byly celkové týmové statistiky, kdy nejvyšší nához 757 bodů zahrál šestý tým tabulky Tweeners a nejlepším ligovým průměr 641,43 bodu předvedl v tabulce až pátý CNC Produkt.

A to by tak asi bylo vše z Finále A Letní Valašské Devítkové ligy 2022. Děkujeme všem za účast, za krásné prázdninové bowlingové večery a gratulujeme vítězům. Týmu Za řekou přejeme hodně výborných her na Devítkové Lize Mistrů, které se v pražském centru Xbowling Prosek Duo koná v neděli 30. října 2022. Těšíme se s Vámi brzy na viděnou.

Výsledky 2. HD - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb