Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Za řekou slaví do roka a do dne druhé vítězství na Valašském půlmaratonu

V sobotu 16. září 2023 se odehrál již XIV. Valašský půlmaraton a jak je již tradiční, poněkolikáté otevírá tento turnaj v Xbowlingu ValMez podzimní bowlingovou sezónu. Opět se vzorně sešlo na čas všech 9 přihlášených týmů a úderem 10. hodiny jsme mohli zvolat naše známé: „Hrajme prosím“.

Ustálená sestava již pár sezón, takže týmy nemusíme představovat, ale krásné je, že hodně týmů dorazí s určitou hráčskou obměnou, což je pro tento turnaj to nejlepší, protože se tak pokaždé může vytáhnout k výšinám jiný mančaft. Samozřejmě, že jsou zde letité stálice, které svou tradiční sestavu dodržují půl rok co půl rok a téměř vždy se zapojí do boje o vítězství. Takže jdeme na rekapitulaci tohoto XIV. ročníku.

Se systémem se také zdržovat nebudeme, ten je také zajetý a myslíme si, že aktuálně vyhovující. První třetina byla slušně vyrovnaná, když po 8. hře byly nejlepší 4 týmy srovnány do 48 bodů. Na čele tabulky se nám usadilo družstvo Za řekou (2863), po únorovém propadáku napravovali svou pověst Tweeners (2822) a v těsném závěsu byly se shodným počtem 2815 bodů 3TÝM a Cleaners Holešov. Uprostřed tabulky jsme měli Trosečníky (2744), kterým na záda dýchali ostravští Kelímci (2725). Druhý tým ze slezské metropole, StaToVar (2594), ne a ne najít rytmus a okupoval spodní patro tabulky spolu se zlínským LTL Baťa (2587) a až na samém chvostu byli nečekaně Přespolní (2399).

Druhá třetina již dala reálný pohled na tabulku, které že to týmy budou v závěrečných 8 hrách bojovat o vítězství. Po 16. hře stále držel vedení tým Za řekou (5811), ale ba co víc, dokázal navýšit náskok na 171 bodů na druhý tým tabulky, kterým byl již 3TÝM (5640) a tímto se začala naplňovat jedna z předstartovních prognóz. Výkonnostní poskok ukázali Kelímci (5541) a vyhoupli se na průběžné třetí místo. Naopak Tweeners (5504) lehce ztratili, ale stále byli samozřejmě ve hře minimálně o třetí místo. Cleaners Holešov (5460) stále drželi prapor nad hlavou a průběžné páté místo v těžké konkurenci vůbec nebylo špatné. V tu chvíli byli tomuto družstvu z hranice Hané a Valašska největším soupeřem domácí Trosečníci (5447) a oba týmy předváděly celkem slušné výsledky. Naopak StaToVar (5302) stále nevycházel z výsledkové šedi a ještě hůř na tom byli Přespolní (4966) a LTL Baťa (4918).

Závěrečná třetina byla po dlouhé době, co se týče boje o vítěze, nejklidnější za posledních X ročníků. Za řekou (8644), jako jediný, pokračoval v krásných výkonech s průměrem 180 bodů na hráče, stále navyšoval náskok, až se zastavil v cíli s náskokem 257 bodů na svého nejbližšího pronásledovatele. Tímto se tým Za řekou, jak se píše v nadpise, do roka a do dne dočkal svého druhého vítězství z Valašského půlmaratonu. Gratulujeme. Svou již tak bohatou sbírku triumfů z tohoto turnaje, kterou snad ani nejde spočítat, rozšířil druhým místem 3TÝM (8387) a opět ukázal, že i když zrovna nehraje v TOP formě, tak stále umí bojovat o nejvyšší příčky. Únorová pošramocená pověst se nakonec podařila napravit Tweeners (8319), když dokázali urvat třetí místo a málem dokonce útočili i na to druhé. Tento přímý souboj naopak nestáli Kelímci (8113), únorové třetí místo neobhájili a skončili tak na nepopulárním čtvrtém místě.  

Sympaticky se turnajem rozloučili pátým místem Cleaners Holešov (8049) a šestým místem Trosečníci (7947) a opravdu se nemají zač stydět, protože konkurence je opravdu parádní. Naopak pokaždé bude platit, že co napravovat budou mít týmy ze spodní třetiny tabulky, tedy na sedmém až deváté místě. Řeč je o družstvech StaToVar (7738), Přespolní (7555) a LTL Baťa (7479).

Tímto máme zrekapitulovanou týmovou soutěž, ale je důležité ještě vyzdvihnout jména hráčů, kteří dosáhli nejlepších individuálních výsledků a výkonů. Jednotlivé náhozy hráčů jsou k dispozici ZDE.

Hráč půlmaratonu: Tomáš Helešic s průměrem 189,81 bodu

Hráčka půlmaratonu: Jana Orságová s průměrem 173,19 bodu

Nejvyšší nához dvojice:  Za řekou – 441 bodů

Nejvyšší nához jednotlivce: Tomáš Helešic – 236 bodů

Nejvyšší průměr strike na hru: Jan Ježek – 4,44 a Jana Orságová – 3,19

Nejvyrovnanější hráč: Radovan Bucha – rozdíl 46 bodů (max 200 – min 154)

A to je již z XIV. Valašského půlmaratonu opravdu vše. Gratulujeme vítězům, čest vzdáváme poraženým a na všechny se těšíme v sobotu 10. února 2024 při jubilejním XV. Valašském půlmaratonu. Díky všem za moc krásný a povedený den s bowlingem, děkujeme šéfovi restaurace Hangár a obsluhující Janičce za výborné zázemí a těšíme s Vámi v našem Vašem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou. 

Výsledky družstev - ZDE

Výsledky jednotlivců - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb