Žabka vítězí na listopadovém turnaji, titul šampióna však neobhájil

Listopadový turnaj na Mantě v Řepích se hrál za účasti 41 hráčů, což byla letošní nejvyšší účast. Byl to poslední turnaj z turnajové série a hrálo se o dvojnásobné body do celoročního pořadí. Mezi účastníky chyběli z letošní první desítky nejlepších Jiří Vácha (průběžné 5. místo) a Jan Ambrož (průběžné 7. místo).
Postupová hranice do semifinále byla na 554 bodech a již kvalifikace „sejmula" vysoko hodnocené hráče v TOP 10. O lepších vyhlídkách na umístění přišli nečekaně Jan Řezníček (průběžné 5. místo) a Jana Kubíčková (průběžné 9. místo). Ještě než se po kvalifikaci rozlosovala čtyřiadvacítka play-off, rozdávaly se 3 pětistovkové vouchery na konzumaci mezi nepostupující hráče. Tentokráte se štěstí usmálo na Jiřího Paula, Leandra Leiského a Michaelu Šmídovou.
Semifinále vyřadilo další borce z TOP 10 a tak si o titulu šampióna mohl již jen nechat zdát Jozef Krupa (průběžné 5. místo) a Karel Greško (průběžné 10. místo) naopak ve velké formě se ukázal Jan Babka, který zahrál v semifinále třístovku.

Velký návrat, po vleklé pauza však nakonec ve finále předvedl Zdeněk Žabka. Po finálových výkonech 278 a 226 si došel pro listopadové vítězství a prožil obrovský katapult žebříčkem celoročního hodnocení. Druhé místo vybojoval po výkonech 221 a 260 Václav Bergman a třetí místo si pohlídal před Janem Babkou po výkonech 206 a 254 Pavel Kafka. Odměn se dočkala tradičně celá "Šťastná sedma" ve které byli seřazeni hráči v tomto pořadí: Jan Babka, Pavel Čecháček, Josef Filip a Michal Toman. Mezi hodnocenými je Jana Schönová, která se stala nejlepší ženou turnaje.

V celoročním pořadí poslední turnaj zamíchal pořadí takovým způsobem, že to připomínalo hru „Škatulata batulata". Roli favorita v http://www.strikeshop.cz žebříčku potvrdil JozefFilip a s 346 body body zvítězil. Získal tak „voucher" do STRIKE-Shopu v hodnotě 2000,- Kč. Druhé místo a voucher v hodnotě 1 500,- Kč vybojoval s 335 body loňský šampión Zdeněk Žabka. Třetí místo a voucher v hodnotě 1 000,- Kč za 328 bodů náleží Václavu Bergmanovi a voucher ve stejné hodnotě obdrží i nejlepší žena turnajové série. Tou se stala Jana Kubíčková s 253 body. Zkrátka nezůstanou ani hráči Pavel Kafka, Jozef Krupa, Jan Babka, Jan Řezníček, Jiří Vácha a Jan Ambrož, kteří se umístili v celoroční TOP 10. Kompletní žebříček naleznete v příloze.

Celoroční pořadí.pdf

Závěrečný Mikulášský turnaj, na kterém se budou rozdávat oceněným ceny za celoroční hodnocení se hraje 2.12.2014. Obsazovačka j e již otevřena zde.