Zářijovou Chodovskou devítku vyhrál David Tomšík

Tak jako obvykle, tedy poslední neděli v měsíci, se uskutečnil devátý turnaj série Chodovské devítky za účasti 15 bowlerů. Po kvalifikaci, ve které s náhozem 891 zvítězil Josef Colon, tedy všech 15 bowlerů postoupilo do semifinále. Zde prvních šest bowlerů z kvalifikace mělo jistý postup do 12-ti členného finále. Zbylých 9 bowlerů bojovalo v klasickém vyřazovacím pavouku o šest finálových míst. V těchto soubojích překvapilo vyřazení letošní dvojnásobné vítězky Chodovské 9 Míly Suchánkové.

Nejvyšší nához  278 padl tentokrát v kvalifikaci, předvedl jej ve své 2. kvalifikační hře Josef Colon a odnesl si cenu - HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal.

V první finálové hře padly jen tři náhozy přes 200. Jan Stupka 260, David Tomšík 253 a Pepa Colon 214. Přestože Dušan Kovařík, Petra Sedláčková a Petr Vrba ve druhé hře zabojovali, nikoho z vedoucí trojice po 1. finálové hře již neohrozili. Pepa Colon potvrdil svou formu náhozem 224 a celkovým součtem 438 obsadil třetí místo, druhé místo obsadil Jan Stupka ( 442 ).  David Tomšík přidal ve své druhé finálové hře 202 a celkovým náhozem 455 zvítězil. Díky nízké účasti vítězná trojice obdržela tentokrát jen pamětní medaile. Výsledky turnaje zde.

Další turnaj Chodovské 9 je jako vždy v neděli, a to 30.10. Přihlásit se můžete na http://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry_main.php?lang=cz&id_turnaj=874&rand=1776398328. Celkový stav série najdete na http://chodovskadevitka.webnode.cz/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na http://www.bowlingweb.cz