Zářijový turnaj seniorské série vyhrála Dana Hanušová

V neděli 9. září se odehrál na herně Bowlingzone v Pardubicích další turnaj letošní série BOWLINGZONE SENIOR OPEN.

Tento turnaj si přijelo zahrát 14 hráčů a hráček a hrálo se na mazání dlouhém 39 stop.

Kvalifikaci na 6 her odehrála nejlépe pozdější vítězka turnaje Dana Hanušová, která nahrála 1225 s handicapem, druhý byl Josef Bešík s 1110 s handicapem a třetí byl Ladislav Schůt, který nahrál 1070 s handicapem.

Po kvalifikaci nastoupilo 12 nejlepších hráčů do semifinále, hraného KO systémem, 1. proti 12., 2. proti 11., atd. Tyto souboje vyzněly v drtivé míře lépe pro hráče umístěné v kvalifikaci na lepších pozicích, i když některé z nich byly opravdu velice vyrovnané. Vítězové těchto soubojů a 2 nejlepší poražení, postoupili do finále.

Ve finále, které se hraje na součet dvou her včetně handicapu, začala nejlépe Dana Hanušová (203) a Radek Berkman (192). Vše rozhodla druhá hra, která se vydařila Radku Barkmanovi (214). Dana odpověděla 193 a to jí dalo v součtu s první hrou a handicapem celkem 412 bodů a vítězství v turnaji. Druhé místo obsadil Radek Barkman výkonem 406 s handicapem a třetí skončila Danuše Krejčová výkonem 382 s handicapem. Výsledky turnaje zde.

Nejvyšší nához turnaje předvedla v kvalifikaci Dana Hanušová a to 233 kuželek a za tento výkon má start v příštím turnaji série zdarma.