Závěrečnou Strašnickou Xbowling Devítku ovládl Miroslav Jiránek

V úterý 3. ledna se odehrála závěrečná Strašnická Xbowling Devítka loňského celoročního pořadí, tedy prosincová, byť v lednu roku letošního. Přes velké množství bohužel zde obvyklých ne i omluvených absencí si přišlo zkusit vyhrát zbývající skleněnou kuželku 34 hráček a hráčů.

Znamenalo to, že po dlouhém čase se s turnajem bohužel několikero účastníků muselo rozloučit již po kvalifikaci, konkrétně šestice. Tím nejvíce smutným, byť cenou útěchy obdarován, byl Zdeněk Kučera, jemuž k postupu nestačilo 640 bodů v součtu ze čtyř her, což mnohdy jindy stačí na příčky mnohem vyšší. Naopak čtveřice nejlepších měla zajištěný přímý postup do finále, čehož se nikdo nevzdal a těmi byli: Petr Vrba, Miroslav Jiránek, Martin Palas a Martin Jindřich, který dokonce o dvě kuželky přesáhl hranici 1000 bodů. V semifinále se hrálo po mazací pauze od nuly na součet dvou her, kdy nejprve nastoupila v kvalifikaci úspěšnější dvanáctka počínaje pátým místem, aby je poté vystřídali hráči skončivší sestupně od místa sedmnáctého. Nakonec posledním, kdo do finále proklouznul, byl s 365 body Jiří Kotjužanský, oproti tomu 350 bodů již Josefu Trojanovi nestačilo, a tak musel vzít za vděk aspoň cenou útěchy pro prvního nepostupujícího. Ve finále se odehrály závěrečné dvě hry opět od nuly v součtu a byť v nadsázce žádal ukončení turnaje již po úvodní hře Miroslav Jiránek, ve druhé dokázal zahrát maximálních devítkových 300 bodů (po hříchu se sluší doplnit, že jediný strike byl devítkový, ostatní klasické, čímž mu jen těsně unikla Perfect Game) a po součtu 541 bodů vítězí a odnáší si tak poslední skleněnou kuželku série. Druhý skončil s velkou ztrátou při 477 bodech vítěz celoročního pořadí Martin Jindřich a bronz David Dvořáček s 466 body a náskokem pouhé tři kuželky na čtvrtého Martina Palase. Do ceněné osmičky se vešli ještě Josef Colon, Nejlepší žena turnaje Miloslava Suchánková, Jiří Kotjužanský i Jan Roth.

Dohráním prosincového turnaje skončila i celoroční série roku 2022, jejíž pořadí bude vyhlášeno oficiálně a nejlepší odměněni na turnaji následném již série letošní. Ta se však ponese v duchu drobných změn a zejména více dotovaného turnaje pod názvem Strašnická Popo Devítka. Obsazovačka tam je již otevřena i hojně zaplněna, přesto kdokoli, kdo si bude chtít přijít v úterý 17. ledna zahrát, je srdečně zván. Tento turnaj již bude započítáván taktéž do věrnostního, i finančně hodnoceného, bonusového pořadí Xbowling Iron (Wo)man, kde je rozhodujícím faktorem ne umístění, ale už samotná účast na turnajích, a to všech hraných na Xbowlingu Prosek Duo a Xbowlingu Strašnice ze spravedlivých důvodů vyjma ProShop Senior Cupu, kde díky věku nemohou o umístění i body zápolit všichni.