Závěrečný Bowling cz vyhrává Radek Slabý, sérii ovládla Marie Frýbortová!

V neděli 11. prosince se v S-centru odehrál závěrečný turnaj Bowling cz Tour 2022. Za účasti 30 hráčů a hráček se hrálo na krátkém mazání Boardwalk dlouhém 35 stop. Mazání na přání vybírala vedoucí hráčka průběžného pořadí série Marie Frýbortová. A jak už to tak bývá, někomu toto mazání sedlo a někdo se trápil.

V kvalifikaci skončili a s turnajem se předčasně rozloučili např. Petr Zach st., František Spilka, František Čermák a nebo vedoucí hráčka kat. "B" Lenka Bejšovcová. Kvalifikaci vyhrává Radek Slabý a následné semifinále David Ruml, který bral cenu za nejvyšší turnajový nához 245 bodů. Finále se hrálo na tři hry a s těmi se v celkovém součtu s hendikepy nejlépe popasoval Radek Slabý, který tak vyhrává svůj první turnaj Bowling cz Tour! Na druhém místě končí Milan Barnet, který měl nejvyšší turnajový průměr (199,89). Třetí místo vybojoval Gustav Horník. Nejlepší ženou byla vyhlášena na čtvrtém místě Marie Frýbortová a tyto pomyslné brambory jí nakonec přinesli štěstí.

Marie Frýbortová vyhrává po 9 letech opět celou sérii Bowling cz Tour! Oproti loňské Tour si rovněž o jedno místo polepšil Milan Barnet, který však prohrál v celkovém součtu (počítá se 6 nejlepších výsledků z 10 turnajů) o pouhý jeden bod! Třetí místo si vyhrál Gustav Horník. Další pořadí v Top 6 je následující. Čtvrtý skončil Otakar Frýbort, pátý "Drákula" Septimiu Claudiu Molnar a šesté místo obsadil Tomáš Mrkvička.

Nejlepším hráčem kat. "B" (hráči a hráčky s průměrem pod 165 v Turnajovém žebříčku ČBA) se stává David Kumšta. Druhé místo vybojoval Jiří Doležal a třetí Lenka Bejšovcová. Do této kategorie se počítají hráči a hráčky, kteří odehráli minimálně 6 turnajů této kategorie v Bowling cz Tour 2022. V kategorii žen vítězí Marie Frýbortová, druhé místo bere Lenka Bejšovcová a třetí končí Jana Kocmanová. Slavnostní vyhlášení a předávání cen 12. ročníku Bowling cz proběhne v neděli 8. ledna 2023 na úvodním turnaji Bowling cz Tour 2023.

Děkuji všem za účast a tradičně skvělou atmosféru. Těším se na Vás a na viděnou příště. Závěrečný turnaj letošního roku se hraje v neděli 18. prosince, kdy se odehraje tradiční předvánoční turnaj dvojic, tzv. VoKoule, který se současně hraje jako závěrečný 12. turnaj Ferdinand dvojic 2022.

Foto č.1 zleva: Milan Barnet, Radek Slabý a Gustav Horník.

Foto č.2: Marie Frýbortová a David Ruml.