Jiří Hindrák ve finále přehrál hvězdu kvalifikace.

Třetím hracím dnem byl v neděli 11.12. 2016 na centru Best Bowling dohrán závěrečný turnaj ze série EBONITE tour 2016. Turnaje se účastnilo 72 hráčů a hrálo se dvojnásobné body do celoročního hodnocení.

Kvalifikaci vévodil neuvěřitelným způsobem Jan Macek, který po výkonech 300, 256, 255, 234, 256 a 280 zřejmě zahrál český rekord na šest her. Na druhém místě v pořadí byla Anna Petáková, na třetím Kateřina Beštová a s nimi postupovalo z kvalifikace přímo do finále dalších devět hráčů (viz výsledky kvalifikace ZDE).

V druhé části turnaje se bojovalo o dalších 13 postupových míst, neb postupu do finále se dobrovolně vzdal Pavel Čermák. Zde v semifinále kraloval Vladimír Pitaš, Lukáš Homola a Jaromír Malec, ale zahrálo dobře i povícero hráčů (výsledky semifinále ZDE).

V samotném finále přehrál Jiří Hindrák hvězdu kvalifikace Jana Macka a po výkonech 236, 232, 248 s nevelkým náskokem zvítězil. Třetí se umístil Aleš Drábek a čtvrté místo vybojovala Anna Petáková, která vybojovala několik prvenství ve vedlejších kategoriích. Stala se nejlepší ženou a nejlepším juniorem prosincového turnaje (samostatné výsledky finále ZDE).

- Nejlepším hráčem kategorie Amatér byl vyhlášen Roman Souček.

- Ocenění pro tři nejlepší seniory turnaje převzali Jiří Hindrák, Aleš Drábek, Jiří Vrážel.

- Souhrnné výsledky prosincového turnaje ZDE.

- ŽEBŘÍČEK celoročního pořadí ZDE.

Zpravodajství 1. a 2. hrací den: Ve čtvrtek 8.12. 2016 začal první hrací den devátého turnaje EBONITE a do hry se zapojilo prvních 24 hráčů. Nejlépe zahrál Pavel Čermák s průměrem 217,83 ale je s 1307 body po šestihrách až třetí. V čele průběžného pořadí kvalifikace je s 1335 body Kateřina Beštová a druhý je Ladislav Švec.

- Mazací model ZDE.

- Výsledky z prvého hracího dne jsou ZDE.

- Výsledky z druhého hracího dne jsou ZDE

Turnaj EBONITE pokračuje druhým hracím dnem v pátek 9.12. od 17.30 hod. a třetím hracím dnem až v neděli od 9.00 hod. s následnou rundou od 11.30 hod. a 14.00 hod. Semifinále, kam postupují hráči umístění do 36 místa se hraje cca od 16.45 hod., následné finále, kam postupuje přímo 12 nejlepších hráčů z kvalifikace, by mělo začínat cca v 18.15 hod.

Po ukončení turnaje se budou předávat ceny za umístění v jednotlivých kategoriích, dle umístění v celoročním žebříčku EBONITE 2016.