​Závěrečný Ferdinand 2019 pro Jardu Butala, celkově vyhrává Gusta Horník

V neděli 18. listopadu se v Scentru Benešov dohrála Ferdinand devítková série 2019. Kvalifikaci za účasti 30 hráčů a hráček vyhrává Milan Barnet s rovným součtem 1000 bodů. Před semifinále se hráči posilnili topinkami s masovou směsí zdarma a někteří byli u toho když se losoval měšec. Bohužel vylosované číslo 103 se neshodovalo s žádným dosaženým kvalifikačním náhozem a tak se bude v lednu losovat cca. o částku přesahující 2 tisíce kč. Do finále postoupili všichni hráči z Top 6 a tak se očekával velký boj a vysoké náhozy. Skutečnost však byla trošku jiná, náhozy až zas tak vysoké nebyly, ale boj to byl. Nakonec se nejvíce radoval Gustav Horník, který sice ve finále skončil "až" na druhém místě, ale v celkovém pořadí vyhrává Ferdinand devítkovou sérii 2019! 10. turnaj vyhrává Jaroslav Butal st. a celkově končí na krásném druhém místě. Třetí místo v turnaji vybojoval trošku překvapivě Jan Žák, i když formu měl velikou. Během turnaje padli celkem 4x perfect game 300 a dvě z nich hodil právě zmíněný Jan Žák. Pro Honzovu smůlu je však jen první třístovka odměněna pivem . Prvním kdo zahrál 300 byl Jaroslav Butal a aby toho nebylo málo tak zahrál rovnou dvě.za sebou. V celkovém pořadí tedy vyhrává Gustav Horník před Jaroslavem Butalem st. a Davidem Rumlem. Další pořadí v Top 6 je následující: 4. místo: Milan Barnet, Jaroslav Bejšovec a Marie Frýbortová, která byla zároveň i nejlepší ženou série. Do 10. místa v celkovém pořadí se rozdávali další pet 1,5 l. láhve zlatavého moku od Pivovaru Ferdinand a tady jsou šťastní majitelé: Dalibor Polívka, Vojtěch Sádlík st., Jan Žák a František Spilka. Během série bylo rozdáno celkem přes 600 piv! První tři hráči série obdrželi poukázky na odběr 50, 30 a 15 l piva Ferdinand MAX. Dále pak nějaké ty prize money, hodiny bowlingu pro vítěze každého z 10 turnajů. Celkový vítěz si odnesl poukázku v hodnotě 1.500 kč na bowlingové vybavení od společnosti Bowling cz s.r.o. Celkem se do Ferdinand devítkové série 2019 zapojilo 50 hráčů a hráček. Tímto děkujeme Vám hráčům za přízeň, pěknou sportovní atmosféru, fair play a hlavně jsme rádi, že se umíte skvěle bavit u sportu jménem bowling. Věříme, že se s Vámi uvidíme nejen příští rok na Ferdinand devítkové sérii 2020.

Foto č.1 zleva: Gustav Horník, Jaroslav Butal st. a Jan Žák.

Foto č.2: Jaroslav Butal st., Gustav Horník a David Ruml.

Foto č.3: František Spilka, Marie Frýbortová, Jan Žák, Dalibor Polívka, Milan Barnet a Jaroslav Bejšovec.

Foto č.4: Ferdinand.