Zdeněk Prokop se stal velkým překvapením turnaje

Ve dnech 2. až 4. ledna 2020 se uskutečnil na centru Best Bowling úvodní turnaj devátého ročníku, turnajové série EBONITE tour. První turnaj se stejně jako každý rok těšil velkému zájmu a překonal hranici 100 účastníků, což přinese velmi slušné body do měsíčního hodnocení „Bodovacího“ žebříčku.

Lednový turnaj se hrál na středním mazacím modelu a oproti loňskému roku padala podstatně nižší čísla, především díky nově zpřísněným pravidlům České bowlingové asociace pro mazací modely na áčkové turnaje. Nelze se proto divit že nikdo z účastníků nedosáhl na průměr 200 a pouze jediný hráč si do své vizitky připsal nához do Clubu 250+, tím „šťastlivcem“ byl Teame Habtegabriel.

KVALIFIKACI vévodil Lukáš Jelínek s 1252 body následován Antonínem Matějkou (1236b) a Kateřinou Beštovou Zdeňkem (1200b). Všichni tři si vybojovali postup přímo do finále a s nimi postupovalo dalších 9 hráčů (D.Polívka, P.Černá, J.Colon, V.Rác, A.Sovová, V.Bobek, I.Straková, D.Čížek, L.Tětková). Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 1147 bodů, na postup do semifinále, kam postupují hráči umístění až do 36 místa, bylo zapotřebí 1085 bodů, což bylo více jak o 100 bodů méně než bývalo zvykem, v loňském roce. Díky neúčasti některých hráčů co si vybojovali postup, se nakonec postupovalo až ze 44 místa.

Již v SEMIFINÁLE na sebe poutal pozornost Zdeněk Prokop, který po výkonech 157, 2012, 189 a připočítávané průměrové hře 169 vévodil s 807 body průběžnému pořadí této části turnaje. V těsném závěsu s 805 body byl Teame Habtegabriel a s 802 body Andrea Mazalová. Poslední z dvanáctky postupujících musel mít na svém kontě 734 bodů.

Samotného FINÁLE,se po delší době bez náhradníků, účastnili pouze hráči, kteří si účast vybojovali. Zde se nejlépe vedlo opět Zdeňku Prokopovi, který po výkonech 179, 199, 163 234, 215 si na své konto připisuje prvé vítězství, na některém z větších turnajů. O druhém místě rozhodoval při shodnosti bodů vyšší nához, který upřednostnil Kateřinu Beštovou před Vlastimilem Bobkem.