Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Znovu ve Strašnicích a znovu Dušan Kovařík

V úterý 21. prosince proběhla premiéra Strašnické Xbowling Devítky po loňském lockdownovém nuceném uzavření herny a symbolicky byla zároveň jak letošním úvodním, tak i závěrečným turnajem této oblíbené série. V předvánočním stresu a napětí nakonec cestu našlo sympatických 21 hráček a hráčů, byť obsazovačka byla zaplněna vícery, ovšem jak již je nechvalných zvykem poslední doby, někteří nedorazili dokonce bez omluvy. Systém i průběh turnaje zůstal nezměněn dřívějších pravidel, pouze díky nižšímu počtu startujících nepostupoval nikdo přímo do finále, neboť účast v semifinále měli zajištěnu všichni účastnivší se. Taktéž oproti minulosti při dvou semifinálových rundách jako první nastupovala ta v kvalifikaci úspěšnější dvanáctka hráček a hráčů.

Každý z účastníků odehrál v kvalifikaci 4 hry na předem zvolené dráze na součet, jenž určil pořadí pro nasazení do semifinále. Podle umístění si pak hráči volili od nejlepšího postupně dráhy, kde odehráli dvě semifinálové hry na součet od nuly a pořadí poté určilo nejlepších osmnáctku, které se probojovala do závěrečného finále. Takže pouze tři hráči měli smůlu, že zde jejich pouť turnajem končila. Těmi se stali po nemoci hrající Daniel Loněk, Hanka Uhlířová a cenu útěchy za první nepostupové místo si odnesl Jiří Kašpar, jemuž v součtu dvou her postup unikl o pouhopouhou 1 kuželku.

Finále samotné se hrálo znovu od nuly na součet dvou her, když podle umístění v semifinále si sestupně všichni vybrali nejvhodnější dráhu a zde se již rozhodovalo o celkovém vítězi. Z těch, co měli ambice nejvyšší postupně velká část ze svých cílů musela ustoupit, nejdéle vytrvalo osazenstvo na první dráze, kde se Nezmaři přetahovali s Nejlepší ženou turnaje Lenku Málkovou, aby ta nakonec od pánů netaktně skončila na bronzovém stupínku díky finálových hrám 215 a 254 bodů.  Druhý se díky finálovému součtu 476 bodů umístil Martin Palas a vítězem se po studeném a reenterem podpořeném rozjedu v kvalifikaci, jakož vlažném v semifinále stal nestor a zkušený harcovník Dušan Kovařík, který se v součtu dvou finálových her jako jediný dokázal překlenout přes hranici pětiset bodů díky 509 bodům. Do hodnocené osmičky poté pronikli ještě Jaromír Makovec, Lukáš Vojáček, druhá nejlepší žena turnaje Miloslava Suchánková, David Dvořáček a Petr Žalud.

Autorem Nejvyššího výkonu turnaje se nestal nikdo jiný, než Dušan Kovařík díky náhozu 268 bodů právě z finálových her, ačkoli dlouhou dobu to vypadalo, že cenu si zaslouží jeho spoluhráč z družstva Nezmarů Martin Palas, který dokázal zahrát již v kvalifikaci 263 i 265 bodů.

Všem děkujeme za účast nejen tohoto večera, ale po celý zkrácený bowlingový rok, přejeme krásné a klidné prožití svátků Vánočních a kdo nechce pasivně čekat na oslavu příchodu Nového roku 2022, je srdečně zván na závěrečnou Devítku série Prosecké ve středu a to 29. prosince 2021. Obsazovačka je aktuální a ještě nějaká volná okénka se naleznou. Se všemi ostatními se těšíme na viděnou v lednu příštího roku na další Strašnické Devítce 18. 1., na níž je taktéž obsazovačka aktivní. Závěrem chceme všechny pozvat na Mistrovství ABL jednotlivců, jež začíná hned po Novém roce, odkud pak nejlepší postupují do Regionálního mistrovství.

Výsledky turnaje - ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb