Známe první výsledky FIRO-tour turnajového bodovacího žebříčku

Uteklo to jako voda, na konci června jsme vyhlásili propozice po dvou letech obnoveného žebříčku a již dnes si můžete přečíst výsledky prvního vyhodnocovaného měsíce, tedy července 2016.

Žebříček ukazuje úspěšnost hráčů v turnajích jednotlivců, pořádaných po celé České republice a zařazených do Turnajového kalendáře České bowlingové asociace. Pro bodování, respektive na výši přidělených bodů za turnaj, nemá vliv průměr hráče, ale umístění hráče na turnaji. Do žebříčku se započítávají v každém měsíci maximálně 3 nejlépe bodované turnaje.

Celoroční pořadí žebříčku se vyhodnocuje vždy za sezónu, tedy za období od 1.7 do 30.6 následujícího roku. Nejúspěšnější hráči celoročního pořadí změří své síly ve finále nazvaném Czech Masters.

Každý měsíc probíhá dílčí samostatné vyhodnocení žebříčku o dresy StavSpol hráč a hráčka měsíce.

Jak měsíční tak celoroční pořadí se vyhlašuje v šesti kategoriích – celkově nejlepší hráč, celkově nejlepší  hráčka a dále ve vedlejších výkonnostních kategoriích:  nejlepší hráč a hráčka v kategorii P190 a nejlepší hráč a hráčka v kategorii P165.

Kompletní i výsledky jsou k dispozici online na webu ČBA (v menu Žebříčky/FIRO-tour žebříček), kde si můžete procházet nejen červencové výsledky, ale i průběžné pořadí za měsíc srpen.

Celkové (celoroční) pořadí bude do menu webu přidáno až po vyhlášení druhého měsíce, tedy v září 2016.

Tak jak to v červenci dopadlo? Pro někoho překvapivě, pro někoho nikoliv. První titul StavSpol hráč měsíce putuje k Michalu Janovskému, druhá příčka patří Pavlu Čermákovi, se stejným bodovým ziskem je na třetím místě Pavel Vacek.

Mezi ženami se celkově nejlépe dařilo Aleně Prokůpkové, která zvítězila jak v ženách celkově, tak v kategorii ženy P190 (a dokonce získala i více bodů než Michal Janovský v celkové kategorii mužů). V celkovém pořadí žen za sebou Alena nechala s dostatečným náskokem Miluši Novákovou a Sváťou Závladskou.

Kategorii mužů P190 ovládl celkově třetí Pavel Vacek, na druhého Vítězslava Květenského získal 14bodů a na třetího Jiřího Stulíka 15 bodů. Mezi ženami  v kategorii P190 zvítězila již zmíněná Alena Prokůpková, druhé místo patří juniorce Lucii Kubelkové a třetí místo Ireně Strakové.

V nejnižší výkonnostní kategorii P165 mezi muži zvítězil Jiří Květoň, druhé místo obsadil Vladimír Lukeš a se stejným bodovým ziskem je na třetímmístě Karel Valo (s horším průměrem z turnajů) Nejlepší ženou v kategorii P165 se stala Dana Soukopová před Kateřinou Brůčkovou a Ingrid Liebichovou.